70
      Tuesday
      91 / 70
      Wednesday
      91 / 70
      Thursday
      90 / 71

      SPORTS FINAL for May 10th

      SPORTS FINAL SCOREBOARD FOR MAY 10TH

      IHSA Girls Track and Field

      Class 1A Rushville-Industry Sectional

      Team Results

      1. Pleasant Plains, 160

      2. Illini West, 144.5

      3. Rushville-Industry, 95.5

      4. Liberty, 65

      5. Camp Point Central, 36

      Individual Results (listed by athletes from each team going to state finals)

      Illini West

      Graci Bastert - Long Jump, Triple Jump

      Carly Garnett - 1600 M, 3200 M

      Aubrie Carlisle - 100 M Hurdles, 300 M Hurdles

      Paige Bray - 100 M, 200 M

      Michaela Gronewold - 200 M

      Mariah Brodie - 800 M

      4x100, 4x200, 4x400, and 4x800 M Relay Teams

      Rushville-Industry

      Rachel Simpson - Pole Vault

      Riley Plumer - Pole Vault

      Allison Collins - High Jump

      Megan Lauzon - Shot Put

      Blake McWhorter - 800 M

      West Central

      Victoria Miller - High Jump

      Pleasant Hill

      Rachel Clowers - Shot Put, Discus

      West Hancock

      Amanda Whitcomb - Discus

      Liberty

      Jacki Graham - 3200 M

      Ashlyn May - 100 M Hurdles, 300 M Hurdles

      Central

      Katelyn Rhea - 400 M

      --------------

      IHSA Girls Soccer

      Class 1A Regional Final

      Macomb 0

      QND 10

      QND vs. Alleman on Tuesday

      Regular Season

      East Moline 0

      QHS 3

      -------------

      IHSAA Boys Soccer

      Fort Madison 0

      Burlington 6

      Adam Barnes: 10 saves

      ---------------

      MSHSAA Baseball

      Class 3 District 7

      Mark Twain 2

      Monroe City 0

      Highland 2

      Bowling Green 7

      David Goddard: 3-R HR

      Class 1 District 12

      Marion County 12

      North Shelby 4

      Logan Krigbaum: CG; 4-5

      Marion Co. vs. Atlanta in District Semifinals

      --------------

      IHSA Baseball

      Illini West 6

      Macomb 14

      R-I 2

      Brown County 1

      Taylor Feigl: GW RBI

      Beardstown 1

      SHG 2

      New Berlin 3

      Routt 6

      Brett Elliot: 1-3, 2 RBI

      Griggsville-Perry 18

      Payson-Seymour 9

      ---------------

      IHSA Softball

      Varna Midland 1

      QND 11

      DuQuoin 2

      QND 0

      R-I 6

      Beardstown 3

      Katie Reische: 3-4, HR, 3B